Hogy lehet közlekedni a Seychelles két legnagyobb szigete között? Nyilván hajóval és komppal is, de bizony sűrű a két sziget kisrepülő-forgalma is.

Mint azt az általános országismertetőben írtam, 155 szigetből áll a Seychelle-szigetek: a legnagyobb Mahé (157 km²), a második legnagyobb pedig Praslin (38 km²). A két sziget között persze mehetünk koppal is, de hangulatos az Air Seychelles kisrepülőivel is utazni, ezt tettem én is. Néhány szót ejtek erről a bejegyzésben, illetve pár saját képet is csatolok.

52 km és 20 percnyi repülés – az útvonal a két sziget között

Szóval az ország nemzetközi repülőteréről (Seychelles International Airport, SEZ) naponta igen sok járat megy Praslin szigetére. Csak egy zárójeles kitérő: a Seychelle-szigeteki Nemzetközi Repülőteret 1972. március 20-án nyitotta meg Őfelsége II. Erzsébet brit királynő.

Szóval, a nagy reptérről nagyjából 15-20 perc repülési idő és 52 kilométer távolságra fekszik Praslin sziget reptere (Praslin Island Airport, PRI). Az 1990-es évek végén a praslini reptér bővítésen ment keresztül, hogy megbirkózzon a megnövekedett utasforgalommal és a nagyobb repülőgépekkel. A repteret hivatalosan 2001. június 3-án nyitották meg újra.

A repülést az Air Seychelles kanadai gyártmányú de Havilland Canada DHC-6 Twin Otter típusú kisgépei végzik, 18-20 főt szállítanak, s szerintem igazi jó kis élményrepülést adnak.

Hajnali felhők – Fotó: Barna Béla

Az 1A ülés rögtön a pilóták mögött van – Fotó: Barna Béla

Megérkezés Praslinra 15 perc után – Fotó: Barna Béla

2025. április 16-án hajnal 5.50-kor repültem át velük egy gyönyörű trópusi napfelkeltében, az odaúti képek akkor készültek.

Visszafelé, április 19-én pedig délelőtt 10-kor szállt fel a kisgép. A 6C ülésen ülve szerencsére jól tudtam fotózni a nagyon kicsiny Cousin és Cousine szigeteket, Mamelle szigetét, illetve Saint-Anne szigete is jól nézett ki.

Praslin reptere – Fotó: Barna Béla

A 6C ülésről így néz ki a gép belseje – Fotó: Barna Béla

Cousin és Cousine szigetek – Fotó: Barna Béla

Cousin és Cousine szigetek – Fotó: Barna Béla

Saint-Anne szigete – Fotó: Barna Béla

Saint-Anne szigete – Fotó: Barna Béla

Apropó Saint-Anne: ez a kis sziget arról híres, hogy 1770-ben itt létesült az első francia telep, pedig a leírások szerint bizony nagyon sok krokodil volt itt. De a bédekkerek szerint volt később itt bálnavadász telep, a második világháborúban pedig a brit hadsereg raktároztak itt üzemanyagot. Manapság egy ötcsillagos üdülőkomplexum látszott a levegőből. A sziget egyébként a locus map-em információi szerint 206 m magas.

Kép és szöveg: Barna Béla

Ha szívesen utaznál velem, kattints ide! Ha tetszett, támogass minket!

Iratkozz fel hírlevelünkre, és értesülj elsőként a legújabb utazási cikkekről és kalandos útajánlatokról! 🌍✈️